
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 pF |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch |
Stock: 216
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04444
Ext.Price$0.04444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04444 | $0.04444 |
| 10 | $0.02222 | $0.22220 |
| 50 | $0.01709 | $0.85450 |
| 100 | $0.01518 | $1.51800 |
| 500 | $0.01348 | $6.74000 |
| 1000 | $0.01243 | $12.43000 |
| 3000 | $0.01147 | $34.41000 |
| 5000 | $0.01068 | $53.40000 |
| 10000 | $0.00994 | $99.40000 |
| 30000 | $0.00925 | $277.50000 |
| 50000 | $0.00861 | $430.50000 |
